Murata Electronics GQM2195C2A3R9CB01D
GQM2195C2A3R9CB01D
Part No.:
GQM2195C2A3R9CB01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGQM2195C2A3R9CB01D.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GQM
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)