Murata Electronics GRM0225C1E9R8WA03L
GRM0225C1E9R8WA03L
Part No.:
GRM0225C1E9R8WA03L
Datasheet:
ShinYuaGRM0225C1E9R8WA03L.pdf
Description:
CAP CER 9.8PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance:
9.8 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)