Murata Electronics GRM0335C1E100JD01J
GRM0335C1E100JD01J
Part No.:
GRM0335C1E100JD01J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGRM0335C1E100JD01J.pdf
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GRM
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)