Murata Electronics GRM0335C1H4R4BD01D
GRM0335C1H4R4BD01D
Part No.:
GRM0335C1H4R4BD01D
Datasheet:
ShinYuaGRM0335C1H4R4BD01D.pdf
Description:
CAP CER 4.4PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
4.4 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)