Murata Electronics GRM0336R1E6R8DD01D
GRM0336R1E6R8DD01D
Part No.:
GRM0336R1E6R8DD01D
Datasheet:
ShinYuaGRM0336R1E6R8DD01D.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 25V R2H 0201
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)