Murata Electronics GRM033R61A104ME84D
GRM033R61A104ME84D
Part No.:
GRM033R61A104ME84D
Datasheet:
ShinYuaGRM033R61A104ME84D.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)