Murata Electronics GRM033R61C104KE84J
GRM033R61C104KE84J
Part No.:
GRM033R61C104KE84J
Datasheet:
ShinYuaGRM033R61C104KE84J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)