Murata Electronics GRM033R71E103ME14D
GRM033R71E103ME14D
Part No.:
GRM033R71E103ME14D
Datasheet:
GRM033R71E103ME14D.pdf
Description:
CAP CER MLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)