Murata Electronics GRM153R60G105ME95D
GRM153R60G105ME95D
Part No.:
GRM153R60G105ME95D
Datasheet:
ShinYuaGRM153R60G105ME95D.pdf
Description:
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)