Murata Electronics GRM1555C1E2R2CZ01D
GRM1555C1E2R2CZ01D
Part No.:
GRM1555C1E2R2CZ01D
Datasheet:
ShinYuaGRM1555C1E2R2CZ01D.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)