Murata Electronics GRM1556P1H5R9DZ01D
GRM1556P1H5R9DZ01D
Part No.:
GRM1556P1H5R9DZ01D
Datasheet:
ShinYuaGRM1556P1H5R9DZ01D.pdf
Description:
CAP CER 5.9PF 50V P2H 0402
Capacitance:
5.9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
P2H
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)