Murata Electronics GRM155C71A225ME11D
GRM155C71A225ME11D
Part No.:
GRM155C71A225ME11D
Datasheet:
ShinYuaGRM155C71A225ME11D.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7S 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)