Murata Electronics GRM155C81E224KE01D
GRM155C81E224KE01D
Part No.:
GRM155C81E224KE01D
Datasheet:
ShinYuaGRM155C81E224KE01D.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X6S 0402
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)