Murata Electronics GRM155R60J824KE19D
GRM155R60J824KE19D
Part No.:
GRM155R60J824KE19D
Datasheet:
ShinYuaGRM155R60J824KE19D.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 6.3V X5R 0402
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)