Murata Electronics GRM155R61E104KA87J
GRM155R61E104KA87J
Part No.:
GRM155R61E104KA87J
Datasheet:
ShinYuaGRM155R61E104KA87J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)