Murata Electronics GRM155R71E103MA01D
GRM155R71E103MA01D
Part No.:
GRM155R71E103MA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM155R71E103MA01D.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)