Murata Electronics GRM155R71H122JA01D
GRM155R71H122JA01D
Part No.:
GRM155R71H122JA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM155R71H122JA01D.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)