Murata Electronics GRM1885C1H6R0CA01D
GRM1885C1H6R0CA01D
Part No.:
GRM1885C1H6R0CA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM1885C1H6R0CA01D.pdf
Description:
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0603
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)