Murata Electronics GRM188R61A106KE69J
GRM188R61A106KE69J
Part No.:
GRM188R61A106KE69J
Datasheet:
ShinYuaGRM188R61A106KE69J.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)