Murata Electronics GRM188R61H104KA93D
GRM188R61H104KA93D
Part No.:
GRM188R61H104KA93D
Datasheet:
ShinYuaGRM188R61H104KA93D.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0603
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)