Murata Electronics GRM188R70J473KA01D
GRM188R70J473KA01D
Part No.:
GRM188R70J473KA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM188R70J473KA01D.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0603
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)