Murata Electronics GRM188R71C104JA01J
GRM188R71C104JA01J
Part No.:
GRM188R71C104JA01J
Datasheet:
ShinYuaGRM188R71C104JA01J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)