Murata Electronics GRM188R71H122KA01C
GRM188R71H122KA01C
Part No.:
GRM188R71H122KA01C
Datasheet:
ShinYuaGRM188R71H122KA01C.pdf
Description:
CAPACITOR CERAMIC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)