Murata Electronics GRM188Z71A106MA73D
GRM188Z71A106MA73D
Part No.:
GRM188Z71A106MA73D
Datasheet:
ShinYuaGRM188Z71A106MA73D.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0603
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)