Murata Electronics GRM2165C1H471GA01D
GRM2165C1H471GA01D
Part No.:
GRM2165C1H471GA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM2165C1H471GA01D.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)