Murata Electronics GRM2165C1HR50CD01J
GRM2165C1HR50CD01J
Part No.:
GRM2165C1HR50CD01J
Datasheet:
ShinYuaGRM2165C1HR50CD01J.pdf
Description:
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)