Murata Electronics GRM2165C2A221GA01J
GRM2165C2A221GA01J
Part No.:
GRM2165C2A221GA01J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGRM2165C2A221GA01J.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GRM
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)