Murata Electronics GRM2166S1H151JZ01D
GRM2166S1H151JZ01D
Part No.:
GRM2166S1H151JZ01D
Datasheet:
ShinYuaGRM2166S1H151JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V S2H 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
S2H
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)