Murata Electronics GRM216R71H332KA01J
GRM216R71H332KA01J
Part No.:
GRM216R71H332KA01J
Datasheet:
ShinYuaGRM216R71H332KA01J.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)