Murata Electronics GRM216R71H822JA01J
GRM216R71H822JA01J
Part No.:
GRM216R71H822JA01J
Datasheet:
ShinYuaGRM216R71H822JA01J.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)