Murata Electronics GRM2195C1H682FA01J
GRM2195C1H682FA01J
Part No.:
GRM2195C1H682FA01J
Datasheet:
ShinYuaGRM2195C1H682FA01J.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)