Murata Electronics GRM219C80G106KE19D
GRM219C80G106KE19D
Part No.:
GRM219C80G106KE19D
Datasheet:
ShinYuaGRM219C80G106KE19D.pdf
Description:
CAP CER 10UF 4V X6S 0805
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)