Murata Electronics GRM219R61C106MA73D
GRM219R61C106MA73D
Part No.:
GRM219R61C106MA73D
Datasheet:
ShinYuaGRM219R61C106MA73D.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)