Murata Electronics GRM219R71H103KA01J
GRM219R71H103KA01J
Part No.:
GRM219R71H103KA01J
Datasheet:
ShinYuaGRM219R71H103KA01J.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)