Murata Electronics GRM219R72A331KA01D
GRM219R72A331KA01D
Part No.:
GRM219R72A331KA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM219R72A331KA01D.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V X7R 0805
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)