Murata Electronics GRM21A5C2E101FW01D
GRM21A5C2E101FW01D
Part No.:
GRM21A5C2E101FW01D
Datasheet:
ShinYuaGRM21A5C2E101FW01D.pdf
Description:
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)