Murata Electronics GRM21B5C1H183GA01L
GRM21B5C1H183GA01L
Part No.:
GRM21B5C1H183GA01L
Datasheet:
ShinYuaGRM21B5C1H183GA01L.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)