Murata Electronics GRM21B7U2A122JZ01L
GRM21B7U2A122JZ01L
Part No.:
GRM21B7U2A122JZ01L
Datasheet:
ShinYuaGRM21B7U2A122JZ01L.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V U2J 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)