Murata Electronics GRM21BR71A824KA01L
GRM21BR71A824KA01L
Part No.:
GRM21BR71A824KA01L
Datasheet:
ShinYuaGRM21BR71A824KA01L.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 10V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)