Murata Electronics GRM319R61H225KA12D
GRM319R61H225KA12D
Part No.:
GRM319R61H225KA12D
Datasheet:
ShinYuaGRM319R61H225KA12D.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)