Murata Electronics GRM319R71H333KA01D
GRM319R71H333KA01D
Part No.:
GRM319R71H333KA01D
Datasheet:
ShinYuaGRM319R71H333KA01D.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)