Murata Electronics GRM31CR71E105KA01L
GRM31CR71E105KA01L
Part No.:
GRM31CR71E105KA01L
Datasheet:
ShinYuaGRM31CR71E105KA01L.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)