Murata Electronics GRM31MR72A563KA01L
GRM31MR72A563KA01L
Part No.:
GRM31MR72A563KA01L
Datasheet:
ShinYuaGRM31MR72A563KA01L.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1206
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)