Murata Electronics GRM31XR61A335KAA7L
GRM31XR61A335KAA7L
Part No.:
GRM31XR61A335KAA7L
Datasheet:
ShinYuaGRM31XR61A335KAA7L.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)