Murata Electronics GRM32DR71A106KA01L
GRM32DR71A106KA01L
Part No.:
GRM32DR71A106KA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGRM32DR71A106KA01L.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GRM
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)