Murata Electronics GRM32ER61A107ME20L
GRM32ER61A107ME20L
Part No.:
GRM32ER61A107ME20L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGRM32ER61A107ME20L.pdf
Description:
CAP CER 100UF 10V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GRM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)