Murata Electronics GRT033R61E221KE01D
GRT033R61E221KE01D
Part No.:
GRT033R61E221KE01D
Datasheet:
GRT033R61E221KE01D.pdf
Description:
CAP CER 220PF 25V X5R 0201
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)