Murata Electronics GRT033R61E472KE01D
GRT033R61E472KE01D
Part No.:
GRT033R61E472KE01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
GRT033R61E472KE01D.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GRT
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)