Ohmite GW13F24K0E
GW13F24K0E
Part No.:
GW13F24K0E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
GW13F24K0E.pdf
Description:
24K CAPACITOR MOUNT 1%
Packaging:
Bulk
Series:
G
ProductStatus:
Active
Type:
Bleeder, Capacitor
Applications:
Capacitor Discharge
Composition:
Wirewound
Resistance:
24 kOhms
Impedance:
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
13W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C