JST Sales America Inc. H12P-SHF-AA
H12P-SHF-AA
Part No.:
H12P-SHF-AA
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaH12P-SHF-AA.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
NH
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.098 (2.50mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
MountingType:
Free Hanging (In-Line)
ContactTermination:
Crimp
FasteningType:
Latch Lock
Color:
Natural
Category:
Datasheet:
ShinYuaH12P-SHF-AA.pdf
1. How to order H12P-SHF-AA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the H12P-SHF-AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H12P-SHF-AA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H12P-SHF-AA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H3P-SHF-AA H2P-SHF-AA H5P-SHF-AA H4P-SHF-AA H6P-SHF-AA
Part Number H3P-SHF-AA H2P-SHF-AA H5P-SHF-AA H4P-SHF-AA H6P-SHF-AA
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series NH NH NH NH NH
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)